Gå till innehåll

Alla garageportar är nu utbytta

Lagom till påskfirandet är samtliga* gamla portar nu utbytta till nya. Sjukdom och leveransproblem gjorde att arbetet startade knackigt men sedan kom man upp i takt och efter drygt två månader är arbetet nu utfört. Vi i styrelsen är tacksamma för såväl Garageportexpertens arbete samt alla er medlemmar som har sett till att arbetet kunnat utföras.

Skulle det vara så att ni har stött på problem efter bytet så önskar vi få in dem så snart som möjligt för att se över åtgärder. Skicka med fördel ett mail till styrelsen (styrelsen@alghornet.se) alternativt lägg en lapp i föreningens brevlåda på Rågetsvägen. Synpunkter kan också lyftas under städdagen (23/4) men vore uppskattat att samla in eventuella synpunkter innan dess.

Har ni kommit på att ni behöver fler fjärrkontroller eller ett kodlås så kan ni beställa det fram till städdagen. Maila styrelsen eller lägg en lapp i föreningens brevlåda i så fall. Se tidigare kommunikation vilka uppgifter som krävs vid beställning.

* Porten till samfällighetens föreningsgarage är ej utbytt och planeras ej heller bytas